Photoshop ile profesyonel çalışmalar

Photoshop ile resimlerin üzerinde göz, saç rengi ve yüzdeki belirgin bozuklukları, pürüzleri, fotoğraf çekiminden kaynaklanan kırmızı göz gibi birçok hata profesyonel olarak düzeltilebilir ve resim üzerinde yapılan rötuş dikkatli çalıştığınız takdirde fark edilebilmesi pek mümkün değildir. Ayrıca değişik şekillerde buton yapabilir, yazdığınız yazılara gölge, yanma, plastik, metal efektleri gibi birçok değişik efekt verebilirsiniz.
Photoshop, hayal gücü ve yaratıcılığınız çerçevesinde size bütün imkanlarını sunmaktadır.

Photoshop’da mevcut olan ve sonradan da dahil edilebilen plugin (eklenti) leri ile üzerinde çalıştığınız resimlerden daha kısa sürede iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

İndirdiğiniz pluginleri, C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-Ins dizininin içine kurmanız yada kopyalamanız yeterli. Plugin’in etkin olabilmesi için, plugin’i kurmadan önce photoshop’un kapalı olması gerekli. Eklediğiniz pluginleri kullanabilmek için Photshop’u açtıktan sonra açılır Filter menüsü altından yada file münüsü altındaki automate dizininden ulaşabilirsiniz.

webdersleri, photoshopdersleri, adobeegitim, photoshop-tr adreslerinden photoshop derslerine katılabilir, aşagıdaki adreslerden photoshop’ ta kullanabileceğiniz plugin (eklenti) leri download edebilirsiniz.
redfieldplugins, richardrosenman, autofx, alienskin, Imagenomic Portraiture v1, imagenomic, phototune, lizardtech, kodak digital gem pro, kodak digital roc pro, kodak digital sho pro, vanderlee, atncentral,
downtr, cybia, thepluginsite, flamingpear, downtr, filterforge, cybia, downtr, cybia, cybia, downtr, panopticum, cybia, downtr, cybia, downtr, akvis(Retoucher v2.0, chameleon v4.3, Stamp v3.1, Enhancer v5.0, Coloriage v4.0, Noise Buster v3.0, Sketch v3.0, Decorator v1.2, LightShop v1.1)

Photoshop ile profesyonel çalışmalar” üzerine 2 yorum

  1. adobe.com‘dan photoshop’u indirmek için, şu sayfadaki Adobe ID kısmına e-mail adresini yaz. No, I will create one now seçeneğini işaretle ve continue butonuna bas. akabinde gelen sayfadaki formu doldurup, siteye üye oldukdan sonra, siteden photoshop dahil, istediğin programın deneme sürümünü indirip kullanabilirsin.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s