Web günlüğünüzü WordPress ile tutun.

En çok tercih edilen blog (web günlüğü) sistemi olan wordpres, açık kaynak kodlu olduğundan dolayı kişiselleştirilebilir bir yapıda olduğu gibi wordpress geliştiricileri tarafından büyük bir desteğe de sahiptir. geliştiriciler tarafından nerdeyse hergün yeni bir özellik kazandırılan wordpress blog sistemini kullanabilmek için sahip olmanız gereken mysql server destekli web hosting, domain name ve birazda bilgi.
Wordpress’i kullanmaya karar verdiyseniz eğer ilk adım olarak wordpress türkçe destek sitesi olan wordpress-tr adresine uğramalısınız. wordpress kişisel blog sistemine ait dosyaları burdan download etmeli, burdaki kurulum rehberinide okumalısınız.

wordpress blog sisteminin en güzel yanı sayısız tema ve eklentisinin bulunmasıdır, türkçe’ye çevirilmiş temalar ve eklentiler bulabileceğiniz, aşağıdaki wordpress türkçe destek sitelerinden faydalanabilirsiniz. wpdestek, yakuter, acemiblogcu, dmry

yüzlerce eklenti ve tema bulabileceğiniz yabancı kaynaklar, themes.wordpress, wp-plugins, codex.wordpress.org/Plugins

dilerseniz burdaki adresden hiçbir şeye gerek duymadan, çok kısa bir sürü içinde kayıt olmak şartıyla bir wordpress blog hesabına sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s