Hizmetin en alası onda.! google

internet kullanıcılarının olmazsa olmazı google, geliştirilmiş google reader, türkçeleştirilen google docs, google notebook, google search history gibi birçok servisini, gmail hesabı olan herkese cömertçe sunarak internet kulanıcılarının sempatilerini kazanmaya devam ediyor.

Reklam ve benzeri görsel öğeleri arındıran RSS besleme sistemi, kullanıcılarının sık ziyaret ettiği favori siteleri RSS Besleme takip sistemine besleme adreslerini ekleyerek site site dolaşmak yerine tek bir sayfadan daha kısa sürede daha fazla siteyi takip edebilme avantajı sağlar.
Google reader ile RSS besleme desteği olan favori sitelerinizi bir araya toplayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Add subscription yazısını tıklayıp sitenin RSS besleme adresini yazmak. http://www.bildirim.net/feed burdaki link, RSS besleme adresidir çoğunlukla Bu ikon RSS beslemeleri ifade eder ve ikonun bulunduğu sitelerde RSS besleme desteği olduğu anlamına gelir.
Bu linkten örneği inceleye bilirsiniz. www.google.com/feed/bildirim.net

Türkçeleştirilen Google docs (Belgeler ve tablolar), Ms office paketinde mevcut word benzeri yazı editörü, excel benzeri formül bile kullanabileceğiniz elektronik tablolar sunar.
Google yazı editörü ile hazırladığınız içeriği google docs hesabınızda saklayabilir, anında herkesle paylaşabilir, varsa blogunuza gönderebilir, doc, odt, rtf, html, pdf dosya uzantılarında bilgisayarıza kayıt edebilirsiniz.

Google notebook (Not defteri); çoktan beri varolan fakat daha yeni türkçeleştirilmiş google not defteri şurdaki eklenti sayesinde tarayıcıza entegre olur ve web tarayıcınızın sağ alt kenarına ikonunu yerleştirerek aktif durumda olduğunu gösterir. Google Not Defteri’nize derleme eklemek için, istediğiniz metni, resmi veya bağlantıyı sağ tıklamanız ve menüde Bunu not et (Google Not Defteri) seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca, herhangi bir web sayfasındaki metin veya görüntüleri vurgulayabilir ve defterinizdeki “Derle” düğmesini tıklayabilirsiniz.

google search history, google’de yapmış olduğunuz aramalarınızı kayıt eder ve istediğiniz zaman geçmişte yapmış olduğunuz aramalarınıza ulaşmanızı sağlar. Bununla beraber web tarayıcınızda yer imleri menüsü altında imlediğiniz linkleri google arama geçmişindeki favoriler başlığı altında da imleyebilir, etiket sistemi ile sınırsız kategori oluşturabilir, web tarayıcınızdaki imleride buraya taşıyabilir ve böylece bir PC’ye bağımlı kalmaksızın imlerinize istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.
Google toolbar 3.0 sürümünü kurarak favori linklerinizi web tarayıcınızdan daha etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Google’un varolan tüm servislerinden faydalanabilmek için bir gmail hesabına sahip olmanız yeterlidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s