Ücretsiz sosyal imleme site scripti

Açık kaynak kodlu olarak ücretsiz dağıtılan PHPDugg sosyal imle sistemi, digg gibi yer imi ve link paylaşım imkanı olan bir site kurmanızı sağlar. PHPDugg, popüler sosyal imleme sitesi digg ile görsel ve kodlama olarak çok benzer bir script. phpdugg im ve link paylaşım scriptini burdan inceleyebilir, burdan download edebilirsiniz.

Diğer bir sosyal imleme yapısına sahip ücretsiz script Pligg, PHPDugg’dan kodlama ve görsel olarak ufak tefek farklılık dışında ajax ve web2.0 teknolojisi uygulanmış. etiket sistemi ile sınırsız kategori oluşturabilme yeteneğine sahip. tabi türkçe dil desteğinide unutmamak gerekir. burdan demosunu inceleyin, beğenirseniz burdan download edin.

Reklamlar

Ücretsiz sosyal imleme site scripti” üzerine 7 yorum

  1. İmleme scriptlerini paylaştığın için teşekkür ederim, senin verdiğin linklerden demolarını inceledim ve gayet başarılı gözüküyor, fakat üzücü bir tablo var ortada. Türkiye’de ki hemen hemen tüm sosyal imleme siteleri bu hazır kodu kullanmış, bunlara büyük isimlerde dahil.. Bu da bizim şu an internet geliştiriciliğinden ne kadar uzak olduğumuzun bir göstergesi galiba, umarım geliştirici kavramı bizde de daha çok gelişir ve artık biz de birşeylerin *daha iyisini* yapmak için çaba gösteririz.. Tabi yanlış da anlaşılmak istemiyorum, Türkiye’de de uygulama geliştiren ve çok iyi işler çıkaran stüdyo ve bireysel programcılar var, fakat sadece “sosyal imleme” konusu bundan nasibini alamamış. Türkiye’nin web ortamında orjinal fikirleri destekleyecek ve paylaşak bir platforma ihtiyacı var.

    Beğen

  2. 7-8 ay kadar önce yumiyum.org diye bir site vardı. alt yapı ve kodlama olarak, açık kaynak kodlu olarak dağıtılan sosyal imleme sitelerinden çok farklıydı, bildiğim kadarıyla da %100 türk malıydı ama açık kaynak kodlu değil nitekim lisansı şuan mynet’de. yeni adresi favorile.mynet.com

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s