Kolda taşınan kredi kartı

Temassız kart teknolojisine sahip kredi kartı ürünü olan MasterCard PayPass, Garanti Bonus Trink’le Avrupa’da bir ”ilk”e imza atarak MasterCard PayPass kol saati kredi kartı uygulamasını hayata geçirdi.

MasterCard PayPass özelliğine sahip Bonus Trink saatin tanıtımı, 1. Cardist Kart Teknolojileri Fuarında yapıldı. Tanıtımda konuşan MasterCard Worldwide Global Chip Grubu Başkanı Toni Merschen, tüm dünyada yeni bankacılık trendleri, yeni uygulamalar denilince dikkatleri üzerinde toplayan ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirterek, Türkiye’nin, MasterCard PayPass kol saati kredi kartını Avrupa’dan önce kullanıma sunmasıyla yine bir ”ilk”i gerçekleştirdiğini bildirdi.

Merschen, MasterCard PayPass kredi kartının dünya çapında 50 bin iş yerinde kullanılabildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

”Tüm dünyada MasterCard PayPass kredi kartı kullanımı her geçen gün artsa da Garanti Bankası tarafından kullanıma sunulan PayPass kol saati uygulaması öncü konumda bulunuyor ve Avrupa’da bir ilk olarak gösteriliyor. MasterCard olarak Avrupa’nın ilk kol saati kredi kartı uygulamasını Türkiye’de gerçekleştirmekten mutluyuz.”

Şu anda dünyada 14 milyon kart hamilinin PayPass kartı kullanabildiğini bildiren Merschen, kol saatinin New Yok metrosu ve ABD’de 30’a yakın stadyumda da kullanılabileceğini de ifade etti.

KOL SAATİVerilen bilgiye göre, Bonus Trink saatin, cüzdan taşıma, kredi kartı çıkarma derdine son verirken, 35 YTL’nin altındaki işlemleri saati kart okuma cihazına dokundurarak ödemeye olanak sağladığı bildirildi.

Garanti Bankasının MasterCard PayPass özellikli saatlerinin, Bonus Trink kartların geçerli olduğu Burger King, Cine Bonus, Pizza Hut, Kentucky Fried Chicken, Toyzz Shop, BAT Airport Cafe, Remzi Kitabevi, İstanbul Denizcilik İşletmeleri, TAV otoparkları, Coca Cola otomatları gibi PayPass terminaline sahip bin 200’ü aşkın noktada kullanılabileceği bildirildi.

(AA) – Sabah gazetesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s