Last.fm türkçe yayına başladı

Last.fm Türkçe konuşuyor. Sosyal Müzik Ağı websitesini türkçe dilinde hayata geçirdiğini ilan etti.

Londra, İngiltere, Haziran 20, 2007 – Last.fm, Dünya’nın en büyük müzik tabanlı sosyal ağı, Last.fm Türkçe/Türkiye’ yi bugün hizmete geçirdiğini açıkladı. Böylece Türkçe konuşan herkes Last.fm’in tüm hizmetlerinden Türkçe diliyle de yararlanabilme imkanına sahip oluyor.

Last.fm kullanıcılarına müzik dinleme, kendi profillerini yaratabilme ve yeni müzik tarzlarını keşfedebilme imkanı sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi servistir. Last.fm websitesi 11 milyon sanatçı ve çeşitli müzik tarzlarından oluşan 100 milyon parçayı bünyesinde tutmakta, kullanıcılarının erişimine sunmakta ve ortak müzik zevkine sahip 20 milyonun üzerinde aktif Last.fm üyesine sahip olmaktadır.

Bunun yanında; Üye kullanıcılar kendi şarkılarını skroplama özelliğini (PC/MAC/iPOD/Mp3 Çalar vb. ile) kullanabiliyorlar ve böylece kendi müzik listelerini, bireysel radyo istasyonlarını, müzik ve etkinliklerle ilgili tavsiyelerini içeren kişisel müzik profillerini oluşturabiliyorlar. Üstelik Last.fm sizin profilinizden yola çıkarak “Komşular” adı verilen bir bölümde, sizinle aynı müzik zevkine sahip kişileri otomatik olarak size sunuyor. Ve ayrıca ayni müzik zevkine sahip olan kişilerin biraraya gelebilmeleri için arkadaş ekleme, grup yaratma gibi imkanları da beraberinde getiriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s