Siyaset ve muhalefet

Bir tarafta kuduz köpek misali salyalar saçan, üslup denilen kavramdan uzak Devlet Bahçeli, diğer tarafta belli değerler arkasından siyaset yapan, kendisiyle, hedefleriyle, anlayışıyla çelişmekten dibe vurmuş, koltuk sevdalısı diktatör parti başkanı Deniz Baykal.

Bahçeli’nin üslubu 90 ların siyasetçileriyle birebir benzer, ama artık 90’lı yıllarda değiliz, hitap ettiği kitlenin nesli tükendi anlayış değişti. Vatan millet sakarya anlayışında kaç kişi kaldı. bu tür söylemleri millet yeterince yedi, doydu ve hatta göbek bile yaptı. Bahçeli şöyle bir silkelenip, aklını başına devşirmeli, çünkü üslubu tahammül edilecek gibi değil.

Gelelim baykal amcamıza, koltuk sevdasından vazgeçmeli biran önce, bütün problem koltuksa eğer, işsizlik maaşımla en iyisinden bir koltuk almaya talibim kendisine. Yeterki bu ülkeyi, bu milleti, bu milletin değerlerini sömürüp, o mevkiyi olmayan hedefleriyle daha fazla meşgul ve mağdur etmesin.

Aslına bakarsanız bu iki muhalefet liderinin, ülkenin geleceği konusunda pek endişe ve kaygıları olmadığını düşünüyorum. Gösterdikleri çaba, ettikleri üstünkörü muhalet, bulundukları mevki de tutunabilme çabasından başka birşey değil.

Eğer bana soracak olursanız! “vatan haini kime denir?” diye. Size, hiç düşünmeden “Deniz Baykal ve ve Devlet Bahçeli” gibilerine vatan haini denir, derim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s